| Dominicc a întrebat:

Sall iar

la orice contract pentru intenet trebuie act de propietate? voi cand v'ati facut contractu va cerut?

la rds/ romtelecom... ce mai stiti?

as vrea sa imi bag si eu separat internetu pentru ca acum iau de la unchiul meu cu un router. ii platesc jumate dar vad ca nu prea mai vrea sa ma mai lase.

si as vrrea sa imi bag separat.

problema e urmatoarea:

1- stam am2 in aceeasi casa si casa inca nu e impartita, deci eu nu am act de propietate. nu stiu cum o fi facut el contractu.

2 avem acelasi nr la casa.

ce ma sfatuiti?

pana la urma cred ca o sa iau un internet dala de la vodafone fara abonament dar parca tot mai bun era prin cablu.

Nici nu stiu ce sa mai fac

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si eu am abonament de la Romtelecom, nu mi-a cerut nici un act de proprietate, doar actul de identitate pentru contract, dar stam o singura familie in apartament. Cel mai bine este sa te interesezi direct la ei, au site si gasesti nr.de telefon, precum si toata oferta si poti sa alegi. Succes!

| Cambria a răspuns:

Buna,

Eu m-am mutat in chirie acum cateva luni si am incheiat un contract la RDS pentru internet si cablu. Mi-au cerut doar buletinul. Daca doream si telefonie mobila atunci imi cereau si actul de proprietate.Deci linistit poti sa inchei cu ei un contract de internet doar cu buletinul.

| Cambria a răspuns:

Ti-am mai raspuns la intrebare dar se pare ca nu a fost postat raspunsul. Daca inchei contract cu RDS-ul iti cere doar buletinul.
Acum cateva luni m-am mutat in chirie si am incheiat un contract pentru internet si cablu doar cu BI.
Daca doream si telefonie mobila atunci imi cereau si actul de proprietate.

| ovidiu79 a răspuns:

Si eu stau in chirie dar nu a contat ca adresa de pe B.I.nu e aia in care stau du-te si intereseaza-te dar poti sa iti bagi net -ul linistit