| pocandpoc a întrebat:

Sall...incerc sa formatez un card micro sd de 8gb si nu pot imi spune ca este protejat, nu pot nici sa copiez ceva pe el. FUndaa

Răspuns Câştigător
| trusk a răspuns:

Vezi ca pe o latura ai o chestie care se misca, si scrie Lock in dreptul ei. Mut-o.

| pocandpoc explică (pentru trusk):

Mersi trusk laughing aia era, funda!

3 răspunsuri:
| Liviu4you a răspuns:

Cel mai probabil ai copiat pe card vreun fisier read-only. Conecteaza-ti telefonul la PC si incearca sa gasesti fisierul, sau sterge manual pana cand dai de el. Bafta!

| pestisorulauriu a răspuns:

Solutia 1: daca il citezsti cu ajutorul unui adaptor vezi ca nu cumva in lateralul acestuia butonasul lock sa fie impins (dac e asa il dai la loc)
Solutia 2: click dreapta pe memorie (din my computer) daca e bifat read only debifeaza.
daca nu vrea nici asa e posibil sa fie compromis.