| Gabyro1992 a întrebat:

Am o problema imi apar de azi dimineata niste dungi albe mici si subtiri pe monitor, am antivirus norton va rog sa-mi spuneti care este problema si ce pot face! Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| DragonyBlueStar a răspuns:

Mie imi spui?! Am asceste dungi de 2 ani sunt orizontale pe monitor nu e vrirus este vechimea monitorului in curand o sa apara mai multe dar nu iti face griji e doar placa video veche ar trebui sa o schimbi s-au sa schimbi monitorul si eu am aceste dungi dar le ignor. Daca doresti sa schimbi placa video intreaba un informatician ce ar trebui sa faci si daca e sigur de la placa video si ar fi bine mai intai sa intrebi. BAFTA!

| Gabyro1992 explică (pentru DragonyBlueStar):

Nu este o problema cu lpaca video ca am alta de rezerva sa zic asa sa o schimb sa vad?

| DragonyBlueStar a răspuns (pentru Gabyro1992):

Pai depinde daca vrei neaparat sa o schimbi poti nu e nici o problema dar daca te pricepi perfect o poti face dar daca nu eu zic sa te uiti pe net daca doresti cred ca stiu un site.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce treaba au dungile cu antivirusul? Aia e cursa inversa pe linii(asta daca ai monitor crt), datorita uzurii tubului, sau unui screen prea mare, sau placa video daca ai monitor LCd.

| emty1 a răspuns:

Nu cred ca e de la partea software, cel mai probabil e de la monitor. Incearca sa testezi pc cu alt monitor.

| AlexMRJ a răspuns:

Iti apar si raman acolo?
Indiferent ce fereastra ai deschisa sunt acolo liniile?
Isi pastreaza pozitia?

Ar putea fi din cauza monitorului, l-ai lovit sau pur si simplu e vechi. sau placa video poate fi respunzatoare.

| Gabyro1992 explică (pentru AlexMRJ):

Nu raman apar si dispar si isi muta pozitia si imi apare pe ecran fara semnal ps. monitoru este LCD l-am luat anul trecut din service ii hd la tv nu am probleme.