| Caracteromule a întrebat:

Am si eu o problema, cineva mi-a trimis un hack trojan sub forma unui hack switchbot, in fine, el vede tot ce fac, ma golit deja pe metin2Epical, imi stie parolele la TPU, Hammer, Mess, Facebook, cum as putea scapa de acest trojan?

Inafara de reinstalarea windowsului, va rog e urgent!

8 răspunsuri:
| th4inspiration a răspuns:

Cauta un specialist IT, el cu siguranta te va ajuta mai mult decat doar niste pareri pe TPU. Bafta!

| OvisOvidiu a răspuns:

Nu ai ce face singura cale de a scapa de trojan este sa dai un restart la windows
Sau sa-i faci un malware. dar nu e 100% ca va functiona.
Cel mai bine ar fi sa-ti salvezi datele necesare pe un stik sau dvd si sa dai un restart complet la windows
Sau asigurate ca windows firewall este activat... Poate daca il activezi windowsul si datele vor fi in sigurata. daca nu tot la resetarea windowsului ajungi
Bafta!

| RazvanNikolas1994 a răspuns:

Ai putea să folosești antivirusul, dacă ai. Dacă n-ai încearcă să descarci de pe internet vreun antivirus bunicel cu care să scanezi PC-ul și să ștergi Trojanul. Și încă ceva, încearcă să numai iei hack-uri de MT2 pentru. că majoritatea conțin viruși puternici. Sper că te-am ajutat!

| AdiClipota a răspuns:

Downloadeza Malware si scaneaza

| TripleZ a răspuns:

Mda.
si eu fac trojane de alea.sunt hacker.Pai ca sa scapi trebuie sa gasesti sursa carte trimite informatiile ca hackeru le primeste si el are un panou de comanda.Intrii in task manager sa vezi poate ai acolo pornit hacku, daca nu at cauti in reg edit, undeva tot trebuie sa fie.

| Caracteromule explică (pentru TripleZ):

Pai faza e ca nu ma lasa sa deschid task manager... si ce sa-i spun lu taicamio? tata trebuie sami reinstalez windowsu ca mi-a trimis cineva un trojan pe metin.

| TripleZ a răspuns (pentru Caracteromule):

E usor sa-l instalezi...

| TripleZ a răspuns:

E un keylogger 80% e ardamax. Apasa CTRL+SHIFT+ALT+H si apoi cauta in task manager