| gabigabriel a întrebat:

cum poti scapa de miopie? da funda:*

Răspuns Câştigător
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Din pacate de miopie se poate scapa doar prin operatie; in rest ochelarii sau lentilele de contact te ajuta doar sa vezi bine, nu iti si rezolva problema.

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Nu poti scapa definitiv de miopie decat dupa 25 de ani cu o operatie laser. Atat. In rest poarta ochelari. Bafta!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Doar prin operatie.
In rest trebuie sa porti ochelari.

| MeeJenn a răspuns:

Te duci la un medic specialist si el o sa-ti spuna daca ai nevoie de ochelari si daca da cu ce dioptrie

| SabRosO a răspuns:

Pei daca vrei sa scapi de miopie iti spun ceva nu stiu sigur dar eu am invatat anul acesta la anatomie trebuie prin purtarea recgulata a ochelariilor cu lentile biconvexe sau biconcave http://www.renuntalaochelari.com/miopia-tratarea-naturala-a-miopiei.html mai multe gasesti aici funda?