| anonim_4396 a întrebat:

Sallz All! Cine sunt Illuminati si ce au facut? Scuzati-ma, o sa ziceti ca locuiesc in pestera, dar chiar nu prea stiu nimic despre aceasta organizatie! Exista si in momentul asta, sau a fost candva? Vreau sa stiu despre ei pentru ca ma uitam la niste video care spuneau ca illuminati ascund simboluri si mesaje in melodii care se asculta peste tot thinking
Nu copiati de pe alt site, doar spuneti-mi parerea voastra daca stiti! big grin
Funa!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt. http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati
Eu nu inteleg de unde, deodata atita interes (la toata lumea) pentru aceasta organizatie.

3 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

In primul rind depinde daca crezi ca exista sau nu, pentru ca la ora asta Illuminati fac parte din teoria conspiratiei.
ce e sigur e ca au existat dar dupa ce au incercat sa infiltreze masoneria si au esuat au disparut acum peste 200 ani, restul e pura speculatie.

| Antyss08 a răspuns:

Era un serial fain rusesc care era și cu Iluminații.
Uită-te la Misterele din Sankt-Petersburg!

| iKnifer a răspuns:

Niste oameni care ne conduc pe la spate cu simbulori masone gen o piramida cu un ochi in frunte si unu de-a-supra, si ei fac legea, provoaca razboaiele, s-au infiintat in anul 1893, cat de curand au provocat razboiul din Israel.Nu e deloc exact ca si Anonymous, cum zic "unii", exista si in Romania, ei ii ucid pe cei de la Hollywood sau ii tin sechestrati "Eminem, Rihanna..." vor sa provoace sfarsitul lumii. Funda?