| Comeandtellmesomething a întrebat:

Se spune că unii cântăreţi şi-au vândut sufletul diavolului, aşa-zisului RAIN MAN, că sunt posedaţi şi că unele melodii din industria muzicală, au mesaje subliminale şi semne şi simboluri satanice gen 666, ochiul, semnul "păcii", ploaia (de bani). etc. după cum reiese şi din seria asta de videoclipuri (eu v-am dat doar partea a 3-a, mda... mi l-a recomandat un coleg -_-)
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=9cTXv8vab2c
Ce părere aveţi vizavi de acest subiect?
(Uhm, eu sunt indiferent. Vreau doar să ştiu părerea voastră)
*scuzaţi-mă dacă am greşit categoria*

13 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

O porcărie, după părerea mea. De ce? Pentru că nu poţi să-ţi vinzi sufletul(ceva inexistent, de altfel) diavolului(care iarăşi, e inexistent). Restul nu mai are importanţă.

| Bogdanux a răspuns:

Si cat au primit pe suflet? Hai man, sa fim seriosi, controverse gasesti la tot pasul, facute de oameni plictisiti, care cauta atentie, sau care chiar vor sa starneasca certuri/controverse/pareri impartite.Si eu pot zice ca Maria Ciobanu si-a dat sufletul ca sa fie faimoasa sau imi stiu eu ce, caut o perioada niste chestii ce pot trezi controverse si gata.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Pai acest "Rain man" se poate referi la rapperi care "ploua" cu bani, iar faza cu vanzarea sufletului diavolului este o metafora in sensul ca au intrat in viata muzicii si ca "au facut un mare pas".Nu cred ca acest Rain Man este un simbol al diavolului, ci doar o aberatie in legatura cu muzica.

Sper ca te-am ajutat happy

| itscloudyoutside a răspuns:

Si eu imi pierdeam zile intregi uitandu-ma la chestiile astea. laughing Mai bine ma abtin. Tot ce voi spune e ca indiferent daca e adevarat sau nu, e chiar foarte macabra toata povestea.

| aliceinchains a răspuns:

Ce porcarie! Ma intreb eu, cum si-au vandut sufletul? Si cat o fi costat? As vrea sa fac si eu bani din nimic. thinking

| Deny1333 a răspuns:

Toate astea sunt porcării, sinceră să fiu. Aşa pot şi eu să-mi pun mâna la ochi şi să zic că-s satanistă or smth. Nu cred până nu mi se dovedeşte contrariul.
Apropo, pentru cine crede:
Vreau şi eu numărul de telefon al lui Satan.
Suflet de vânzare here.

| Comeandtellmesomething explică:

Spuneţi-i profesoarei de romană să vă predea sensul propriu şi figurat al cuvintelor -_-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nene? un tip a facut o prostie cand era copil fara minte.a vrut sa faca afaceri cu dracul.a scris un fel de contract,s-a intepat in deget,ca asa a vazut el intr-un film cehoslovac parca,in ideea ca-l va pacali pe satan cum a facut eroul filmului, si s-a iscalit cu propriul sange.a uitat, unde a pus, sau ce a facut cu hartia.i=au mers toate din plin pana intr-o zi cand a inceput sa aiba parte de chestii paranormale.cam urate.i-a trebuit unui preot, dupa ce a marturisit asta ce a facut, multe slujbe si rugaciuni si post pana cand in biserica a cazut hartia aceea de sus.i-au dat foc si toate au incetat.dar si aluia nu i-a mai trebuit.sama iertati daca e minciuna.cum am auzit-o asa am relatat-o.crede cine poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat a costat sufletul? pai ala e pretul cerut de satan.pentru ce? pentru a avea succes,bani,notorietate, glorie, etc.

| Bogdanux a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau sa devin cea mai mare vedeta de pe mapamondul asta.Nu am voce, nu stiu sa cant la vreun instrument.Cum dau de Satan? Imi da el capacitatea de a canta bine? Se poate da sufletul in rate?

Daca a zis-o cutare nu inseamna ca e si adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am specificat bogdanux. povestile au rolul lor.sunt intamplari reale.transmise din om in om.sunt si minciuni.tot asa transmise. cercetati toate lucrurile si alegeti ce e bun.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Inexistent zici? Acei cantareti ti se par atat de prosti? Apropo,n-ai vazut ca si-au vandut sufltul diavolului tocmai aia care au cel mai mare scuces? Emine, Jay-Z, Maddona, Rihanna, frate astia-s cei mai cunoscuti.Numai Michael era anti-Illuminati si a avut un succes deosebit.Dar el si-a vandut sufletul lui Dumnezeuwinking.

| Seiran a răspuns:

Damn, trebuia să citesc commenturile înainte să-mi pierd 10 minute din viață =_=