| MuresanAdrian123 a întrebat:

Am cumparat un laptop din altex,am instalat windows-ul si am realizat ca nu e chiar atat de bun, merge cam greu deci nu prea imi place.Pe site la altex scrie ca nu pot sa duc laptop-ul daca am instalat un anumit windows.Ma puteti ajuta cumva? se poate sterge windows-ul? ce as putea face?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In 15 zile ai dreptul legal sa refuzi un produs. Ia legatura cu ei si spune-le ca te vei adresa ANPC: http://www.anpc.gov.ro/

| cristimihailov a răspuns:

Daca aveai deja windows te uiti pe key sa vezi ce model este si faci o noua instalare si gata. Poti gasi in calculator sau sub baterie stickul de windows.

| emilioano a răspuns:

Da se poate șterge Windows-ul trebuie doar sa ai alt Windows pentru instalare dar cel mai bine îl duci la un operator sa îl instaleze cel mai bine ca iți da și garantie

| Tudor_Tudor_1995 a răspuns:

Intri in BOOT menu, bagi Cd-ul sau Stickul si cand ajungi la partea in care faci partitiile dai delet la toate partitiile si dupa scoti stick-ul si aia e

| MuresanAdrian123 explică (pentru Tudor_Tudor_1995):

Bag cd-ul cu windows-ul?