| AladinAladin28 a întrebat:

Tocmai am achizitionat mouse-ul Myria GM-V25. Pe site-ul magazinului de la care l-am cumparat (Altex), scrie ca este compatibil cu Windows 7. Eu am Windows 7, dar nu il recunoaste. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Incearca sa conectezi mouse-ul la alt sistem (pc/laptop), pentru a te convinge ca la el exista o problema. Fiind in garantie si avand erori de functionare, esti indreptatit sa-l returnezi la magazin pentru verificare si inlocuire produs. Daca el functioneaza pe un alt pc, atunci sistemul tau ar putea avea o problema legata de porturile usb sau alte setari din Windows care fac ca mouse-ul sa nu fie recunoscut cu succes.

1 răspuns:
| Andutu21 a răspuns:

Cand bagi in usb auzi vreun sunet ceva? trebuie sa astepti putin pana se instaleaza automat.Cand il bagi in usb trebuie sa vezi ca se aprinde mouse-ul altfel inseamna nu se alimenteaza si deci are o problema. Daca stii ca portul usb nu are probleme inseamna ca mouse are ceva.Te duci la magazin si il schimba inainte sa il iei pe celalalt ii pui sa iti faca proba.