| Stolo a întrebat:

Am de completat o fisa pentru alocatie, dar nu stiu ce sa scriu la "Actul de identitate(are 3 casue de completat) si nici la serie(tot 3 casute). Va rog sa ma ajutati si pe mine. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actul de identitate poate fi: carte de identitate (CI), buletin (BI), cartea de identitate provizorie, pasaport, etc.
Seria este in general codul judetului (la CI) si alte litere la celelalte: AB, CV, Bx1 etc. Sint 3 casute pentru actele cu mai multe caractere. Completeaza ce ai pe CI.

| Stolo explică (pentru anonim_4396):

Am gandit eu mai departe de ceea ce trebuia si am omis ce era mai simplu. Multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stolo):

Cu placere.