| Davidddddd a întrebat:

Salut! Am de trimis un colet și nu am mai făcut asta niciodată. După ce completez datele mele, de unde să vină curierul ca să preia coletul, datele destinatarului unde le trec? Că pe site scrie doar de "detalii expeditor" și "ridicare expediție de la adresa" și aici trebuie trecute datele mele. Datele destinatarului unde le trec? Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe o fata a pachetului se trece Expeditorul, adica datele tale cu nume, prenume, si adresa completa
Pe alta fata a pacchetului se pune numele destinatarului: cu nume real si complet, adresa lui completa si numarul de telefon.

Apoi suni la curier, iti dai numele si adresa si stabiiti o ora cand sa vina sa ridice pachetul de la tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri frumos pe site la fan curier unde completezi toate datele și când vine curierul doar îți scoate awb ul și gata.

| sammie a răspuns:

Bună! Treci locația ta iar curierul va veni să-ți ridice comanda, adică dacă stai la bloc îți va arăta că a ajuns și va trebui să te duci să-l dai ( jos la scara blocului sau în afara blocului ), iar dacă stai la casă trebuie să-l duci până la poartă la curier.
Va trebui să treci toate detaliile adică toate datele/ exact unde stă acea persoană iar asta presupune în ( Județ, oraș, ( sat ), stradă ( nr-ul casei) / bloc ( nr. blocului ) etc.

| nevermind1234 a răspuns:

E foarte posibil sa_ti facă awb-ul pe loc. au un aparat wireless cu care scot awb-ul. tot atunci îți și cântărește coletul, pentru ca greutatea lui se ia calcul pentru calcularea taxelor de expediție.

| nevermind1234 a răspuns (pentru nevermind1234):

Deci adresa destinatarului se va completa la ridicarea coletului. aici voiam sa ajung.

| Davidddddd explică (pentru nevermind1234):

Mulțumesc!

| Aufstieg a răspuns:

Este fake, din ce mi-au spus parintii, mai bine u-l primiti prin Fan Courier.
Parintii mei au lucrat la Nemo Express.