| Armyanka a întrebat:

Salut. Am încercat cu un prieten sa sunam in legătura cu Ridicarea permisului de conducere, el având accidentul cu vătămare corporala(in care s-a lovit doar el) in București iar el acum sta in partea cealaltă a țării. Am fost la județul de reședința pentru a ridica permisul dar au zis ca mai avem nevoie de încă o foaie semnata de brigada rutieră sau ceva de genul. I-am arătat fisele cu clasarea dosarului dar cică nu e de ajuns. Am sunat la brigada rutieră și au zis sa sun la interior 21 203, cum fac asta? Nu inteleg cum sa apelez nr asta, fiindcă îmi da apel eșuat. Știe cineva?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Voi trebuie sa luati legatura cu politistul care ia luat permisul, el vă va comunica pasii care trebuie sa i urmati pentru recuperarea permisului.

| mi25 a răspuns:

@CristiDinBucuresti, iar debitezi enormitati?!
Cum sa ia legatura cu politistul din Bucuresti, cand el este in Satu Mare? Si ce are agentul de politie cu eliberarea permisului? Doamne, de ce nu gandesti cand debitezi raspunsuri?

| Vântulalb a răspuns:

Interior 21 203
Adica suni la numarul brigazii rutiere (unde ai mai sunat) si cand robotul iti cere numarul de interior formezi 21203.

| nukeyly a răspuns:

Vezi si asta
Redobandire permis Tavi Pertea pentru Android | iOS
https://www.database-apps.ro/......droid-ios/