| Vladut123456 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta dar nu am gasit rezolvare, nu pot accesa 192.168.100.1 in browser,azi a mers dupa ce am dat rr la router,dar. dupa nu a mai mers netul deoarece s-au sters toate datele routerului si au trebuit ca cei de la next-gen sa le puna din nou, iar cand a revenit netul nu mai merge..ma poate ajuta cineva cum pot rezolva? Sau cat timp sa tin incat sa nu isi dea resetare de tot. DAU FUNDA!

11 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

De ce nu le faci reclamație?

| Vladut123456 explică (pentru LPCTSTR):

Pe ce motiv?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Vladut123456):

Router defect sau incapacitatea de a-l configura.

| Vladut123456 explică (pentru LPCTSTR):

Incerc sa accesez asta deoarece am vazut multe tutoriale pe yt cum schimbau adresa mac de acolo pentru a schimba ip, tu stii ceva metode de a schimba ip permanent? ca vad ca te pricepi.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Vladut123456):

Nu mă pricep la astea, doar la puține enhance-uri din setări.

| Vladut123456 explică (pentru LPCTSTR):

Stii vreo metoda?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Vladut123456):

Noup, absolut nimic.
Am mai spus, sună la ei și spune-le ori să-ți schimbe routerul, ori să-l repare pe acesta.

| Vladut123456 explică (pentru LPCTSTR):

Ok,mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vladut123456):

Le ceri lor schimbare de IP. Daca schimbi tu mac-ul, nu mai esti conectat la serverele ISP-ului si de-asta nu mai ai net.
Se face o cerere, ii suni si o completezi.
P.S.: Desi nu scrie nicaieri, foarte probabil sa revizuiasca activitatea ta. Vezi sa nu fi piratat nimic ca o belesti.

| Vladut123456 explică (pentru anonim_4396):

Ok,mersi,mai bine stau in banca mea decat sa ma trezesc cu vreo amenda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vladut123456):

Daca tot vrei IP schimbat permanent, poate incerci un VPN platit.
https://www.techradar.com/vpn/best-vpn