| A555d a întrebat:

Am o cerere facuta la Digi Pentru un pachet de televiziune prin satelit, de pe 11 decembrie, pana in prezent (2 martie 2013)nu a venit nimeni, am sunat si au spus ca urgenteaza acum 2 luni. Ce ar trebui sa fac si cam in cat timp vin?

2 răspunsuri:
| Dan10079 a răspuns:

Salut! Du-te la cei de la Digi si vezi de ce a fost aceasta intarziere (2luni...) si spune-le sa vina la tina sa-ti monteze antena pentru televiziune prin satelit.In mod normal trebuie sa vina in maxim 2-3 zile...depinde de: "ce chef au" sau poate au multe probleme de rezolvat si nu pot venit imediat in acest caz te poti astepta si la 1 saptamana.
Sper ca te-am ajutat!

| Copilal a răspuns:

Am avut fix acceasi problema cu cei de la romtelecom am asteptat o luna sa vina sa imi puna o antena dar nimic, m-am dus la reprzentanta si mi-au spus sa astept pana o sa vina. Sfatul meu este sa iti alegi alta firma pentru televiziune.