| Alexsad9711 a întrebat:

Salut.Am o durere de un timp de vreme in zona gatului adica mai exact la ceafa ma dor oasele alea rotunde, da sa zici ca ma dor mai multe dar de unde ma doare acela mai mare. Oare de ce? De la dormit nu are cum sunt sigur... atunci de la ce? Eu fac si niste antrenament in cursul saptamani dar nu cred ca se trage de acolo ca atunci cand fac nu simt durerea.M-am lasat cateva saptamani de antrenament si durerea nu a disparu.De la ce este? Ce sa i-au sa-mi treaca?

4 răspunsuri:
| adishorMS a răspuns:

S-ar putea sa fie o afectiune cervicala gen discopatie

| nursa a răspuns:

Febra musculara la nivelui cefei cum ii spui tu daca zici ca lucrezi si acea zona la antrenamente. Febra musculara nu prea se simte la antrenamente se simte dupa. Sau stai ghebos in majoritatea timpul, cand scrii sau chiar cand stai in picioare. Sau poate fi o durere articulara in cazul in care ai facut miscari repetate gen de rotatie a capului la antrenamente. Durerile articulare pot aparea si de la o miscare brusca. Te-ai lovit pur si simplu iar in momentul in care te-ai lovit nu ai sesizat o durere si ea a aparut dupa. Mai sunt multe. Daca persista sfatul meu e sa consulti medicul. Poate ai problema la coloana cervicala. big grin

| Alexsad9711 explică (pentru nursa):

Si pana sa ajung la medic cu ce ar pute-a sa-mi treaca?

| nursa a răspuns (pentru Alexsad9711):

Antispatice ce se elibereaza fara reteta. Crema pentru articulatii gen Voltaren.