| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare cu privire la alocatia pe care nu am mai primit-o din august (am 18 impliniti din decebrie 2020, la acel moment am depus cererea pentru alocatie si am primit-o in continuare) dar am facut si acum la inceperea anului scolar o cerere exact la prima in septembrie si deja e octombrie si nu am primit absolut nimic. Din ce am discutat cu o colega nici ea nu si-a primit alocatia, exact aceeasi situatie. Se da din noimebrie si se va da retroactiv cu lunile in care nu am luat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vei primi retroactiv alocatia de stat pentru copii, pe toate lunile pentru care n-ai primit-o.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca continui studiile da vei primii, daca tu numai mergi la scoala si nu esti nici la facultate numai primesti nimic, statul te ajută doar cu conditia ca tu dupa ce termini liceul sa dai la facultate, altcumva nu. Nu ai spus esti la facultate?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt clasa a XII-a, dar totusi nu inteleg de ce nu s-a reluat din octombrie cum ar fi fost normal, si da inca continui studiile.