| GabyWolf2 a întrebat:

Am o placa video Msi NividiaGeforce 6200 TurboChache 256 mb am instalat driverul dela ia si pe urma am dat un restart la pc si cand intru intr-un joc la 2 3 minute mi se blocheaza si cand pornesc pc-ul tot la fel IMI FACE

Amd Athlon 64 x2 dual core procesor 4000+2.10ghz 1 GB RAM PLACA DE BAZA VT8237A sursa davio LPK19-460WP

! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Xander98 a răspuns:

Salut.Placa ta video ai folosit-o de multe ori pentru jocuri? Daca da atunci este posibil sa se uzeze placa video.Eu am patit la fel, am placa video ATI RADEON cu HD4570 si graphica de 512 MB, si de la un timp mi se stinge calculatorul dupa 2-3 minute de joc.Iti sugerez in cazul in care nu vrei sa schimbi placa video, sa intri in configurarea jocului respectiv si sa dai grafica pe modul normal (Adica nu pe tot ecranul, mai mic, cum ar fi pagina de internet ) si atunci nu iti va face probleme. Placa video in general este suprasolicitata de jocurile performante si nu prea suporta.In cazul in care iei placa video noua, iti sugerez sa nu stai multe ore pe un joc asa performant ca sa nu se uzeze.Bafta happy

| GabyWolf2 explică (pentru Xander98):

Crezi ca s-ar putea sa fie sursa?

| GabyWolf2 explică (pentru Xander98):

Crezi ca sunt mari jocurile astea? Hitman Blood money sims 3

3 răspunsuri:
| GabyWolf2 explică:

Crezi ca sunt mari jocurile acestea? HITMAN 4 SIMS 3