| denisa1211 a întrebat:

Am o problema cu formatarea calculatorului.Intru in bios, il setez sa buteze de pe CD-rom si apoi se opreste dintr'o data cand incearca sa inspecteze. Daca stie cineva ce problema are.happyAm windows xp iar eu nici nu ma prea pricep in ale informaticiihappy

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

In BIOS la sectiunea de Boot, pune Primary: HDD-ul, Secondary: CD/DVD si la al treilea poti sa pui USB/Floppy...Si vezi pe urma daca merge.

| dannyel86 a răspuns:

Se opreste si se blocheaza sau continua sa intre in windows?
Daca te referi la o problema dupa etapa "Press any key to boot cd...", atunci: ori ai o problema cu discul in sine (e zgariat, are diverse urme pe el), ori exista pe cd un fisier corupt care blocheaza continuarea procesarii de care vorbesti (la mine, de foarte multe ori imi face probleme "driver.cab", si trebuie sa reiau etapele). Incearca sa folosesti alt cd cu xp bootabil. E primul pas ce trebuie incercat, inainte de a cauta alte solutii. Bafta!