| cristianod a întrebat:

Cine poate sa imi spuna cum setez un dvd-rom ca sa buteze din BIOS? funda....am windows 7 si vreau sa bag xp.(mentionez ca pe cd-ul de windows xp am imagine facuta...adik ar trebui sa buteze)

Răspuns Câştigător
| mostvaluable a răspuns:

Pentru a seta first boot device CD/DVD Rom, trebuie sa dai restart la calculator, sa apesi tasta DEL si sa cauti parametrul "First Boot Device", si alegi CD/DVD Rom.

1 răspuns:
| adybutterfly a răspuns:

Introduci cd-ul in cd-rom, dai restart la pc apoi cand spincepe sa se deschida apasa de mai multe ori F12, apoi va apare un chenar sa iti selectezi de pe ce sa boot-eze, bineinteles cd/dvd-rom