| Epirus_Necros_1990 a întrebat:

Salut am o problema la tastatura. Azi cineva a umblat in lipsa mea la calculator iar acum cand apas pe tasta Caps pentru a scrie doar cu litere mari nu pot dezactiva optiunea apasand tot pe Caps ca de obicei, ci pentru a revenii la litere mici trebuie sa apas pe Shitf. Acest lucru ma enerveaza fiinda sunt obisnuit sa apas de 2 ori pe Caps ca sa revin la litere mici.

Imi puteti spune cum sa remediez problema? Pas cu pas va rog.

Funda!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Mai incearca si asa:
START- Settings- Control Panel Regional and Language Options- Languages- Details si in Settings alegi Key Settings (butonul din dreapta jos) si in fereastra care apare trebuie sa ai bifata prima optiune (ceva de genul "to turn off Caps press Caps"). Apoi Apply, OK, ce-ti mai cere.

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nu cumva e blocata tasta?(Caps Lock)
Aspira tastatura, cu dispozitivul cu fanta ingusta, CU grija sa nu aspiri tastele!

| Epirus_Necros_1990 explică (pentru stlucian):

Multumesc!

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Mai incearca si asa:
START- Settings- Control Panel Regional and Language Options- Languages- Details si in Settings alegi Key Settings (butonul din dreapta jos) si in fereastra care apare trebuie sa ai bifata prima optiune (ceva de genul "to turn off Caps press Caps"). Apoi Apply, OK, ce-ti mai cere.

| SimpluAndrei a răspuns:

Tastatura cred ca si-a facut treaba un timp iar acel cineva cred ca a bruscat-o in setari nu se remediaza ai nevoie de alta nouawinking