| MariusEduard a întrebat:

Salut am o prolema m-am lovit la ochiul stang in portiera masini si mi sa invinetit stie cineva ce sa fac sa mi sa treaca mai repede vineteala plec in doua zile in italia si nu vreau sa se mai vada, vreun leac babesc vreo crema ceva ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| SimoDR a răspuns:

Tai o felie de paine, torni pe ea vin rosu si o aplici peste partea vatamata.

| William a răspuns (pentru SimoDR):

Sau tai o felie de paine si desfaci o sticla de vin, mananci painea si bei vinul.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu-ti va trece in 2 zile orice ai face --- leacurile recomandate reduc tumefectia(umflatura) si atat! Urmele loviturii incep sa dispara dupa aprox. 5 zile. Numai bine!

| jan33tt a răspuns:

Tine gheata si fa masaj... funda?

| PortocalaAlbastra a răspuns:

Ia-ti un fond de ten, sau pune ochelari de sare sau gheata sper ca te-am ajutat Funda? happy

| PortocalaAlbastra a răspuns:

Pune ochelari de soare, gheata sau Fond de ten :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti gheata! Sau zeama de patrunjel sigur va da rezultate! Pare comic insa si plantele au efecte de vindecare nu numai medicamentele!