| Butnariu_Ovidiu_1996 a întrebat:

Am scos cardul sd din telefon pe urma l-am pus din nou si nu mi-l mai citeste.Imi zice ca ii deteriorat.L-am conectat la pc cu adaptor si il citeste.L-am formatat si l-am pus inapoi in tel.Acelasi lucru, imi zice ca ii deterioratsi ma lasa sa il formatez dar nu se intampla nimic.Am incercat si cu alt card, dar tot la fel.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Punkt_Soryn_1989 a răspuns:

Incearca sa cureti slotul de praf, se intampla asta atunci cand contactele telefon -card sunt imperfecte, incearca cu un aspirator.

| Crissti69 a răspuns (pentru Punkt_Soryn_1989):

Daca ai ardul in marginea telefonului fa cum a zis Punkt_Soryn_1989!
Dar daca il ai sub baterie pune o bucatica de hartie peste card si dupa pune clapetuta peste el!
Funda? happy

5 răspunsuri:
| Butnariu_Ovidiu_1996 explică:

L-am rezolvat.Trebuia sa opresc alimentarea tel si sa-l deschid din nou.

| rrazvvan a răspuns:

Va multumesc si eu patii chestia asta si reusi sa o repar cum zisarati voi, le combinai mersi mult big grin :3

| Minea_Alin_1999 a răspuns:

Am si eu o problema cu sd card serioux îmi zice card sd gol ce e de facut
am un Samsung j5?

| Ionut_Cojoaca_1993 a răspuns:

Salut ma poți ajuta cu un sfat am un card de 32gb si îmi zice când il conectez ca este deteriorat si nu pot sa-l formatez pe PC oare ce sa-i mai dac