| eugen_3772 a întrebat:

Am si eu o impromanta Lexmark X2670 cu cartuse 14(alb-negru) 15(color) cel alb negru s-a golit l-am reancarcat la un centru specializat si nu il recunoaste.Sti trebuie sa setez ceva din setarile imprimantel? va rog mult ajutati-ma.

12 răspunsuri:
| lost.in.rain a răspuns:

Verifica daca este pozitionat bine cartusul in locasul lui. De regula, la imprimatele Lexmark, dupa ce ai umblat la cartusele cu tus, ti se face iar testarea culorilor si centrarea. Incearca sa reinstalezi softul si mare atentie la optiunile ce ti le bifezi.
Succes!

| Darkmind a răspuns:

Cum draq lati reincarcat daca sunt capsate daca vreti sa stiti imprimanta are ceva anume care atunci cand scoti cartusl ia il arde automat nu mai spuneti baliverne si sa nu indrazneasca cineva sa ma contrazica ca stiu sigur caci tata lucraza in asa ceva asa ca taceti daca nu aveti nimci de spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit pe un forum ca acele cartuse originale de 14 respectiv 15 se folosesc doar o singura data apoi la gunoi cu ele, cele bune de reincarcat sunt 14A SI 15A este adevarat deoarece cunosc pe cineva la centru de incarcare a cartuselor. Asa ca trebuie sa iti cumperi altele care sa fie cu A acelea sunt reincarcabile. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da iti spun eu daca citesti cu atentie pe hartiile pe care le-ai primit odata cu imprimanta vei vedea ca acele cartuse sunt de unica folosinta si ca odata scoase din locasul lor trebuiesc inlocuite cu unele reancarcabile acelea pe care le ai sunt de unica folosinta si le poti arunca la gunoi pentru ca asta e strategia lexmark iti da imprimanta cu 2 cartuse de 2 lei care merg pentru 200 pagini iar pe urma te pun sa mai cumperi cartuse de mare capacitate reincarcabile care te costa inca vre 120 RON (fiecare) crying si eu am patit la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema, Eugen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi imprimanta cu tot aceleasi tusuri
mi s-au terminat cel negru si am reincarcat nu mi la recunoscut nici mie dar a mers pana s-a terminat si cel color, iar acum nu merge desi am tus negru
ca sa ii fac

| dodo222 a răspuns:

Am si eu cam aceeasi problema! Am avut cartusele 14 si 15 si prima data l-am inlocuit pe cel 14 cu 14A si a mers sa-l incarc de mai multe ori iar acum cand l-am schimbat pe cel 15 cu 15A nu-l mai recunoaste si nu mai pot sa printez nimic. Ce pot face? sad

| Mihai_Adrian_1976 a răspuns:

Cat dai pe ele sunt noi an cutie dai 2500 roni si ti le dau nr 14 a si 15 a daca vreii cautama pe Facebook la numele asta

| Mihai_Adrian_1976 a răspuns:

Sall eu pot sa spun ca la centru specializat degeba te duci ca nici o data nu o sa mearga trebuie sa cumperi cartuse noi 14a si 15a ca sa mearga recarcate alfel nu merge tea luat bani degeaba ei nu teau spus ca nu sunt rencarcabile alea sunt cartuse de proba la imprimanta nici de cum rencarcabile IA CARTUSE RENCARCABILE 14A SI 15A si dupa aia garantez ca merge pana se arde imprimanta

| Vicotoleana a răspuns (pentru Mihai_Adrian_1976):

Sal. Am si eu un X2670 cu un cartus negru 14A, pe care l-am reincarcat dar tot nu-mi merge. Mentionez ca nu am cartus color. E posibil sa nu mearga daca imi lipseste unul din cartuse? Ms frumos. Bft

| eugen_3772 explică:

Ms totusi dar am incercat in toate modurile am instalat driverul ...multe