| usermario223 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, vreau sa ma inscriu la pompieri la soldat profesionist dar parintii mei nu sunt casatoriti, gen nu sunt divortati numai ca nu s-au casatorit, deci ei nu sunt certati sau ceva, sunt impreuna numai ca nu sunt casatoriti, are ceva? Trebuie sa depun un act ceva?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta. Parintii au problema lor iar tu a ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Si ce treaba au parintii tai, cu inscrierea ta la pompieri?
Nu vad logica intrebarii... poate clarifici!

Ca sa te inscrii la pompieri sau in armata trebuie sau ai PESTE 18 ani si sa treci de toate probele medicale si sportive.
Aici nu se cere constimtamantul parintilor, fiindca esti major la 18 ani.

| usermario223 explică (pentru Violleta2022):

Pai am auzit ca un baiat a pus un act de despartite al parilor lui, si ma gandesc sa nu creada aceastia ca si parintii mei sunt despartiti, fiindca trebuie sa depui un act unde trebuie sa scrii numele parintilor tai.

| Violleta2022 a răspuns (pentru usermario223):

Unde a pus baiatul ala actul de despartire al parintilor lui?
In nici un caz la inscrierea profesionista in armata sau jandarmerie.
Nu te mai lua dupa toti papagalii care invetneaza minciuni, canu nu mai esti la gradinita sa-ti trebuiesca actele parintilor.

| Lioana a răspuns:

Situatia parintilor nu are legătură cu tine si nu afecteaza ceea ce vrei tu sa faci.
Tu trebuie sa depui actele tale, nu ale părinților, oriunde vrei sa te inscrii.