| IonutzWoW a întrebat:

Salut,am si eu o nelamurire, pe data de 17.04. 2013 am dat o comanda pe Cel. r o. Le-am confirmat telefonic produsul pe care dorsesc sa il achizitionez si mi s-a specificat ca produsul va ajunge vineri prin courier rapid sau fan courier.
Nici pana pe data de astazi, 22.04. 2013 nu am primit comanda.
Se poate sa dureze mai multe zile avand in vedere ca nu este prin posta?

5 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

De ce nu ii contactezi chiar pe ei?
nu ti-au dat un cod cu care sa urmaresti coletul pe site-ul fan courier?

| alexs99 a răspuns:

Probabil au pierdut comanda sau adresa nu era corecta, incearca sa mai suni la ei.

| AlinnJe a răspuns:

Uh, du-te la posta unde trebuie livrat si verifica daca a venit.
normal cand vine primesti un aviz la casutele postale din bloc sau la casuta postala de la casa ta.

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinnJe):

Tu ai citit macar intrebarea inainte sa raspunzi paralel? Omul a zis ca e trimis PRIN CURIER si tu bati cimpii cu posta!
@IonutzWoW: Ai un AWB sa verifici pe site-ul curierului? Suna la Cel, vezi cu ce firma au trimis, suna la firma sa vezi care e problema. Nu e normal sa intirzie, de regula curierul face o zi din Bucuresti pina in tara, maxim doua.

| florinas112 a răspuns:

Pai eu zic sa te duci la posta sau uitate in cutia postala sau prin scrisorile pe care le mai ai. Poate ai "strecurat" pe acolo avizul postal. Macar uitate sa nu-ti para rau laughing))