| The Al3xu7Zu a întrebat:

Salut, am si eu o problemba care as dori sa o rezolv, este un individ care ma sunt odata la 2, 3 zile si ma amenintza la telefon, dar pana acum vad ca nu mi-a facut nimic, si problema este ca ma suna cu numar ascuns si nu pot sai aflu numarul ca daca i-as afla numar i-as umfla eu putin buzanelea alea ca sa nu mai manance rahat aiurea sa sune oameni aiurea pe la miezul noptii, deci cum pot afla numarul individului care ma suna cu numar ascuns, eu am un sony ericsson w910i, se poate face vreo setare in telefon sau un cod de aflare ceva?

Răspuns Câştigător
| Grunwaldmantuitorul a răspuns:

Suna la politie si spune-le ca este cineva care te ameninta cu moartea la telefon, Ei vor intercepta o singura convorbire cu respectivul individ Si il vor localiza in mai putin de 3 minute, Bafta

14 răspunsuri:
| kllass a răspuns:

Din pacate telefonul tau nu are symbian si atunci nu poti face mare lucru. Daca iti cumperi un telefon cu symbian atunci poti folosi magiccall sau blacklist etc. sa blochezi numere ascunse, sms, etc.

| Roby67 a răspuns:

Din relatarea ta se dedica ca tu nu cunosti persoana care te suna in miezul noptii, cu un numar ascuns. Numarul acela nu il poti descoperi cu nici un fel de program, egal ce telefon ai. Singurul lucru pe care il poti face pe moment este sa inchizi telefonul noaptea, sau sa nu mai raspunzi la telefonatele anonime.

| ForbiddenLove a răspuns:

Baga-l in lista de respingere.nu stiu sa iti zic cum :-D. Succes

| Luori a răspuns:

Nu ii poti afla numarul de telefon asa de simplu.
Insa poti sa nu ii mai faci felul. Nu ii mai raspunde la telefon, crezi ca nu se va satura sa te sune aiurea?
Nu e nimic de capul lui daca te tot ameninta aiurea, si mai foloseste si nr ascuns. Probabil nici nu te cunoaste. Are chef de glume si cred ca eu l-as numi las.

| M3ntosana a răspuns:

Pai... poti sa dai #31# la lista d nespingere automata si asa cand te suna nu mai bagi in seama,(asta doar daca ai asta in tel.) sau trebuie sa suni la nu stiu ce nr.straight face ca sa poti sa afli cine te suna, dar acum nu stiu sigur daca poti cand te suna cu privat big grin

| Yang a răspuns:

Daca te suna te cunoaste asa cum il cunosti si tu altfel sunt putine probabilitati ca un necunoscut sa te sune sa te ameninte fara sa il stii sau el sa te stie mergi la politie da numarul tau ei vor intercepta si totul se va rezolva nu vreau sa te sperii dar nu este de glumit cu chestia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la relatii cu clienti [depinde in care retea esti]. si le spui care e situatia da mai pe scurt sa nu ii adormi... Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, da poti face. Nici nu te gandii sa suni la relatii nu te vor ajuta, vor spune ca nu pot sa zica asta si va trebuii sa duci telefonul la politie o saptamana ca sa vada ei ca asa se intampla deci las-o balta. Ar mai fii ceva ce ai putea face. DIn moment ce ai sony ericsson poti sa dai respingere apeluri care nu sunt din lista si telefonul ii va da automat respins. E de la setari apeluri, cauta pe acolo. Bafta multa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa-l speri cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai va activati casuta postala si apoi veti primi un mesj vocal de la vox.

| vladix a răspuns:

Daca te prinde si te tunde?

| vladix a răspuns:

Iti zic eu dar mai intai vreau funditalaughing. Daca imi dai mie fundita ii zic sa nu te mai tundalaughing.

| Art a răspuns:

Paiiiii...nu prea ai cum sa afli nr...nu exista nimic pentru asta.tot ce ai de facut e sa nu mai raspunzi la telefoane anonime si eventual iti inchizi telefonul cand vrei sa dormi.

| Ubitamea a răspuns:

Si eu toot la fel am sa stii ca nici eu nu pot saa aflu nr privat... dar. poti sa il iei de la un baiat o fata care il cunoaste pe tipul ala funtita? raspuns castigator? nimic?