| spirt1 a întrebat:

Salut, Am un nokia 6680 si sunt in reteaua vodafone.Cand il aprind imi apare sus DECONECTAT.Mentionez ca nu pot primi apeluri, iar daca ma suna cineva intra in casuta vocala.Mentionez ca nu mai am credit si nu stiu daca mi-a expirat cartela.Care este problema si cum pot afla daca mi-a expirat cartela?

3 răspunsuri:
| wann a răspuns:

Pai deconectat este si un profil il gasesti alaturi de Siletios, General.etc.
Dar nu cred ca e asta, acum 2-3 saptamana am patit acelasi lucru si am crezut ca telefonul meu numai citeste cartela si ca este o problema cu el, dar am bagat cartela si intr'un alt telefon si aceeasi chestie dupa m-am interesat si cam in aceeasi perioada cu cateva zile in urma la multi dintre prietenii mei li se intamplase la fel, mi'au spus ca ar fi vorba despre "demagnetizarea cartelei" care ar fi tot o teapa a celor de la cosmote, nu am avut de ales si a trebuit sa imi iau alta cartela, dar de data asta mi-am luat Frog si auzisem ca nu e buna, dar chiar este, am internet nelimitat, 3000 de minute in cosmote, 3000 de mesaje si nelimitat in Frog cu 6 euro, dar 1 euro il primesti pe luna de la ei asa ca trebuie sa incarci doar cu 5 euro. Deci incearca sa o bagi si in alt telefon.

| wann a răspuns:

P.S: Sper ca te-am ajutat :*

| alex_3330 a răspuns:

Nu mai ai credit.