| Frank51 a întrebat:

Salut, am văzut că unii au găsit bilete de avion la prețuri exagerat de mici, gen 10-15 euro, cum se face mai exact?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumperi biletul cu o luna inainte. Ultima data cand am venit din Anglia am luat biletul cu 26 de lire, din octombrie pentru noiembrie. Mai mult m-a costat bagajul de cală, 32 de lire.

| Brizbriz a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=bucharest+germany+low+cost+fly
10-15eu nu... TOTUSI
dar 200lei, e mai ieftin decat trenul

| Frank51 explică (pentru Brizbriz):

Cineva luase cu 10 și mai era o taxă de 25€ deci 35 în total, nu știu cum a reușit.

Eu plec pe 22 Aprilie deci peste 50 de zile,
Am găsit Sibiu-Frankfurt cu 318 lei Dus-Întors cu wizzair, ar fi undeva la 70€, deci un preț foarte bun laughing

| Brizbriz a răspuns (pentru Frank51):

Da, foarte bun pretul, insa, fii atent ca ei incearca sa iti ia ochii cu un pret foarte mic, iar apoi isi scot parleala la altele, bagaje de mana, bagaje de cala, etc.

| Frank51 explică (pentru Brizbriz):

Prețul ăsta e fără bagaj de cală, merg doar cu un rucsac. Mi-e frică doar să nu-mi bage ceva taxe pe urmă, dar având în vedere că plătesc anticipat nu cred că au cum.

| Brizbriz a răspuns (pentru Frank51):

Nu, dupa ce ai platit, nu mai au ce sa iti ceara, ca atunci poti sa le faci reclamatie si sa ii dai in judecata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de obicei nu includ bagaje de cala
Doar o geanta /rucsac de luat cu tine in avion.

| Dragosdoar a răspuns:

Salut
Curse Low Cost planificate din timp, cu vreo 2 3 luni inainte mi se pare.

| Frank51 explică (pentru Dragosdoar):

Vreau să plec în 22 Aprilie în Germania, aleg orice oraș dacă se găsește la preț mic laughing

| Anyo1988 a răspuns:

Poti incerca pe wizer de obicei au preturile cele mai mici din cate cunosc eu