| Cosminovici18 a întrebat:

Antivirusul meu a luat-o razna.prima data mi-a aparut ca cica am un virus i-am dat remove si dupa aia cand intram disparea rapid l-am reinstalat tot asa facea... iar acum nu se mai deschide deloc si nici nu pot sa-l mai sterg din control panel de la add/remove programs cand dau remove nu merge...este posibil sa fie de la virusi? si eu cred ca am virusi. dar nu sunt sigur de asta va intreb pe voi.si in primul rand vreau sa va mai intreb dc a luat-o asa repede razna?

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

Calculatoarele care sunt facute de oameni nu sunt perfecte au si ele nebuniile lor, incearca un registry clean si apoi instaleaza iarasi antivirusul, posibil sa ramana unele chestii in registry la care nu ai acces, sau un tool mai bun de remove al programelor.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca esti virusat! de aceea face asa domule MatematicianulInformaticianul90!
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
...si continuam! dupa ce aflu ce virusi a gasit! (fa un copy) si lasa un PM

| Cosminovici18 explică:

Nelul ia id meu cosmin_dscl si da-mi un add sa vorbim...