| denisTiky a întrebat:

Salut, cate zile dureaza ca FanCourier sa iti aduca banii? Am trimis pe data de 20.07. 2018 un pachet si azi au trecut 7 zile de aunci, am sunat curierul pe care am pus pachetul atunci si acesta mi-a spus ca doar pe saptamana viitoare imi aduce banii... e normal asa? As putea sa ii fac reclamatie acestui curier in cazul in care a durat prea mult aducerea aceator bani?

Tin sa mentionez ca acest curer este un nepot al unei prietene de al lui mama care locuieste in acelasi oras cu noi. Spun asta pentru ca poate acest om isi bate joc sau poate chiar se foloseste de acesti bani. Panq acum nu am mai trimis nicaieri un pachet prin curier si nu stiu cat dureaza.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei primi banii cam dupa 3-4 zile de la data cand curierul a inmanat pachetul destinatarului.

| denisTiky explică (pentru Ioandelasal):

Pai eu am deja o saptamana de cand destinatarul a primit coletul

| Ioandelasal a răspuns (pentru denisTiky):

Ai doar o saptamana de cand ai trimis coletul, chiar tu spui ca l-ai trimis in 20.07, asa ca nu cred ca l-a primit in aceeasi zi.
Te poti interesa la destinatar cand l-a primit sau la curier cand l-a predat.

| denisTiky explică (pentru Ioandelasal):

Pai scrie pe fancourier.ro cand pun codul awb ca pachetul a fost predat pe data de 20 07

| Ioandelasal a răspuns (pentru denisTiky):

Nu cumva scrie ca tu l-ai predat curierului in 20.07?
Curierul putea preda destinatarului coletul doar daca acesta locuieste in aceeasi localitate cu tine sau una foarte apropiata si atunci puteai face predarea direct.

| denisTiky explică (pentru Ioandelasal):

Nu, nu, scrie ca pe 20.07 a fost ridicat coletul de la curier, am scris eu gresit in intrebare

| Ioandelasal a răspuns (pentru denisTiky):

Atunci ar fi trebui sa primesti deja banii. Intereseaza-te la firma de curierat.

| denisTiky explică (pentru Ioandelasal):

Am sunat curierul care mi-a spus ca doar pe saptamana viitoare o sa ii primesc