| NobodyButAnybody a întrebat:

Salut! Ce pot face dacă contul meu de google în care am asociat un canal de Youtube a fost spart? Am dat recovery account dar persoana care mi-a spart contul a eliminat și acea "întrebare secretă", și a schimbat numărul de telefon pentru recuperare.Am încercat până și opțiunea cu "încearcă altă modalitate de a te conecta,, în care google ar fi trebuit să îmi trimită un cod pe care până în momentul de față nu mi l-au trimis.Nu vreau să îmi pierd contul, am multe lucruri pe care aș prefera să nu le pierd.
Din câte am văzut, persoana respectivă a șters diverse videoclipuri de pe canal și momentan au rămas numai 2(persoana respectivă a schimbat și username-ul de la canal "SpaceX CO,, în caz dacă vă ajută acest nume)Acest "Space X CO,, are mai multe canale, alte 13, și nu m-ar mira dacă și alea sunt sparte.Vă rog ajutați-mă.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Persoana care ti-a facut acest lucru este un foarte bun prieten al tau, care iti stie toate secretele si i-a fost usor sa-ti afle si raspusnul la intrebarea secreta.
Asadar, ia-ti prietenii la rand si purecai, fiindca unul din ei, ala de il crezi cel mai bun, ti-a facut asta.

| NobodyButAnybody explică (pentru Violleta2022):

Persoana respectivă a mai spart alte 13 conturi dintre care pe unul a postat un videoclip în care își arăta fața, și este din rusia

| Violleta2022 a răspuns (pentru NobodyButAnybody):

Acela cred ca-i cel mai prost hacker intalnit vreodata, daca si-a aratat fata in video si a postat material care-l incrimina.
Eu nu cred ce spui, ca ala era demult in puscarie, fiindca Politia cibernetica nu doarme

| literallythesamebruh a răspuns:

Așa este cand îți lași datele mult prea evidente/pui parole mult prea ușoare. Un străin nu prea ar fi putut face asta, deci se ia în considerare ipoteza unei persoane cunoscute. Le poți spune că acest lucru este o faptă penală având în vedere că este vorba de datele tale persoanale.