| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Ce retea de telefonie are semnal mai bun si aria de acoperire in judetul Tulcea? Orange sau Vodafone? Sunt cam bolnav de week-end si mi-e lene sa caut asa ca av rog pe voi sa ma ajutati. big grin

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Din punctul meu de vedere Orange. Nu am avut niciodata probleme cu semnalul si desi sunt abonat Orange de peste 8 ani. Si da, e valabila treaba cu internetul.

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

Multam,uite ca am dormit un pic si mi-a disparut lenea si am butonat ceva si am gasit o oferta mai potrivita de la Orange anume abonamentul colibri 11 cu 11 euri si 4 giga trafic parca.Atat da, atat iau, eu stiu una si buna ca fac peste 10 giga trafic dar macar la aceasta optiune pot depasi limita dar si ei, smecheri imi scade viteza de trafic pana la 0, 7 Kbps. Cum o fi o fi dar macar sa nu fac cost suplimentar.Nu am alta optiune de internet decat prin modem.Asa e lla tara.Cel putin pana se hotarasc ababelel de pe aici sa facem o cerere la un provider de interent prin cablu.Era misto, mai multa viteza la un pret mai mic de la \\RDS de exemplu dar taranul nu intelege el tot pe Vodafone cu juma de giga trafic inclus o tine.Bafta.

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ma dau cu pararea... Orange are acoperire cam pe toata tara!
Am in lista mea persoane din diferite zone...

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

E vb de trafic de date, interent pentru laptop cu modem, stiu ca la telefonie e mai bun orangeul dar la trafic de date?

| PrietenashXD a răspuns:

Orange e mai bun, eu il folosesc de ani buni si imi merge bine semnalul si aria

| anonim_4396 explică (pentru PrietenashXD):

Mersi,din lene am uita sa va zic ca vreau sa-mi fac un abonament de internet cu modem, e valabila treaba?

| Manole_Levi_1998 a răspuns:

Dar numai sunt bune pe modem am abut și eu de la Vodafone și mergea bine dar când te uiți la câteva filme pe net se duce toți Mb dar depinde dacă tu ați bagi de câtva Gb sunt boare buni