| Kolors a întrebat:

Salut.Conteaza ce faci la proba orala la romana? Daca nu stii sa raspunzi?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Cum poti sa mi te adresezi asa? Ne cunoastem sau ce? Suntem prieteni cumva? Ce am fumat a? Daca doreai sa ma corectezi, atunci imi spuneai civilizat si dezbateam problema. Tu esti intr-o eroare totala. E drept ca user-ul nu a specificat daca se refera la proba orala de la BAC sau din alta parte, insa banuiesc ca despre asta vorbea. La BAC la probele orale (romana, limbi straine, competente digitale) pici doar daca esti absent. Din moment ce esti prezent, profesorul este dator sa-ti acorde un calificativ in functie de cunostintele tale. Daca nu stii nimic iei calificativul cel mai mic, insa promovezi si poti trece mai departe la examenele scrise. Nu-mi spune ca nu e asa pentru ca am trecut deja prin asta. Nu stiu ba frate de unde apareti... Si ieri tot asa am avut probleme cu un user dezinformat dupa ce i-am raspuns la propria intrebare.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu conteaza foarte mult, chiar deloc as spune. Daca nu stii sa rezolvi subiectele, atunci te vor lua profesorii la intrebari. Daca nici la intrebari nu stii sa raspunzi, atunci te vor lasa in pace, iar tu vei promova cu cel mai mic calificativ.

| dragosh57 a răspuns (pentru AFR81):

Frate ce ai fumat? daca nu stii iei nota minima sau pici, nu exista ca treci cu cel mai mic calificativ

Răspuns utilizator avertizat
| AFR81 a răspuns (pentru dragosh57):

Cum poti sa mi te adresezi asa? Ne cunoastem sau ce? Suntem prieteni cumva? Ce am fumat a? Daca doreai sa ma corectezi, atunci imi spuneai civilizat si dezbateam problema. Tu esti intr-o eroare totala. E drept ca user-ul nu a specificat daca se refera la proba orala de la BAC sau din alta parte, insa banuiesc ca despre asta vorbea. La BAC la probele orale (romana, limbi straine, competente digitale) pici doar daca esti absent. Din moment ce esti prezent, profesorul este dator sa-ti acorde un calificativ in functie de cunostintele tale. Daca nu stii nimic iei calificativul cel mai mic, insa promovezi si poti trece mai departe la examenele scrise. Nu-mi spune ca nu e asa pentru ca am trecut deja prin asta. Nu stiu ba frate de unde apareti... Si ieri tot asa am avut probleme cu un user dezinformat dupa ce i-am raspuns la propria intrebare.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea, nu poti sa pici, dar ti se da un calificativ.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Da, Altfel de ce mai e proba orala?

| dragosh57 a răspuns:

Da, normal ca, conteaza, daca stii treci, daca nu pici, depinde de context facultate sau liceu