| Toalamare a întrebat:

Salut, credeti ca soarecii sunt periculosi pentru oameni? Sau n a trebui sa mai reactionam asa urat cand ii vedem?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ciuma?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, soarecii si sobolani sunt periculosi pentru om fiindca sunt murdari si cara cu ei paraziti si boli infectioase, care ori daca ne musca ori ne contamineaza mancarea cu fecalele lor, ajungem sa ne imbolnavim grav.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt periculoși că transmit multe boli.

| KovacsB a răspuns:

Dupa 4 doze de vaccin inca mai dadeau din codita cand se faceau experiente pe ei.
Acum au devenit periculosi?

| Ilovedinero a răspuns:

Tu ai vazut ce poate face muscatura de sobolan? Cate boli, cati microbi si etc poti lua de la un singur sobolan? O mușcatura de sobolan te poate nenorocii pe viata.