| rdr20z a întrebat:

Salut, daca un minor detine un sniper airsoft puternic, poate merge sa zicem la o ruda in curte in padure / livada si sa faca antrenamente cu trageri la tinta? Acesta ce poate pati daca este prins ca detine arma? Se poate intocmi dosar penal?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu, atata timp cat te supravegheaza un adult. Dar recomand sa tragi in o zona pustie, unde nu e sansa sa lovesti pe cineva. Si sa tragi doar la tinta.

| rdr20z explică (pentru Wr3nch):

O sa ma supravegheze pana crede el ( unchiul ) ca ma voi descurca si singur, acesta are si o livada si o suprafata de lucerna cam 200m unde pot pune tinte, daca trag la tinte bilele ricoseaza?

| Wr3nch a răspuns (pentru rdr20z):

Daca pui tinta de politieren ramane in ea (recomand). Am vazut ce gauri face in copaci un pistol de 9mm pe gaz si sunt relativ adanci.

| rdr20z explică (pentru Wr3nch):

Ai putea sa imi dai mai multe detalii despre asta? un id de Instagram?

| Wr3nch a răspuns (pentru rdr20z):

Alte detalii nu iti pot da, asta e tot ce e relevant. Atata timp cat nu deranjaeaza pe nimeni si nimeni nu poate fi ranit nu o sa ai probleme.

| Wr3nch a răspuns (pentru rdr20z):

Ai aici tinta cu plasa sau cutie metalica si asta is cele mai bune pentru chiar nu au cum sa ricoseze bilele.
https://www.squadstore.ro/categorie-produs/airsoft/accesorii/tinte/

| rdr20z explică (pentru Wr3nch):

Multumesc mult!