| gotjosen a întrebat:

De ce este important sa facem curatenie? Cel mai bun raspns primeste funda

Răspuns Câştigător
| Dinamovistul101 a răspuns:

Ca sa nu stai ca un porc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Păi tu de ce faci curăţenie oare?
Este foarte important pentru tonusul nostru ca locuinţa în care trăim să fie
cât mai curată, pentru a trăi sănătoşi.
Pentru simplu fapt că curăţenia înseamnă sănătate!
Curăţenia este foarte importantă nu numai pentru aspectul casei noastre, dar în primul rând pentru o viaţă sănătoasă. Sunt foarte multe pericole la care ne expunem atunci când trăim în dezordine. Trebuie să ne ferim de acarieni (sunt acele organisme microscopice ce se hrănesc cu pielea moartă), de mucegai şi, bineînţeles de bacterii. Creştem mici "animăluţe" în casele noastre fără să ne dăm seama, dar care ne pot îmbolnăvi. Trebuie să avem grijă să curăţăm covoarele, paturile, cearşafurile, bureţii de baie, altfel riscăm să deţinem o adevărată "crescătorie" de acarieni, bacterii şi ciuperci, care ne pot provoca alergii şi diferite alte afecţiuni. Pentru a evita acest lucru trebuie să ştim cum să ne curăţăm corect locuinţa.
Te pup!

| Madda16x a răspuns:

Heii'

Curatenia este inportanta pt.ca :
1. Daca "menti"starea de necuratenie poti suferi de boli ca prin ex:daca nu-ti aerisesti camera in ziecare zi poti sa ai ceva la plamani.
2.Cand vei merge undeva u o sa fi obisnuit sa le lasi toate dezordonate... ei bine se va auzi si vor commenta oameni pe tema asta.
3.Dovedeste ca ai ce-i 7 ani de-acasa si ca ai fost crescut asa cum se cade.

P.S.scz daca sunt greseli de ortografie!
Funda' puppy dog eyes :*