| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de ce imi paraie un difuzor de bas din boxe? are un sunet tare urat, la boxa sunt 3 difuri un twiter, un medi si un bas, am doua boxe, decat la o boxa un singur difuzor paraie, cel de bas, si asta la volum scazut, cand cresc volumul paraitul dispare!

Răspuns Câştigător
| coztel5437 a răspuns:

Difuzoarele se descentreaza in timp, pe o scara de la 1 la 10 cat de puternic e zgomotul?

| valy_9268 a răspuns (pentru coztel5437):

Stiu ca se descentreaza in timp, da boxele nu au decat 1 an, si nu, nu am bagat vorja in ele, de la o scara de la 1-10 cam pe la 3 le folosesc cel mai des, rareori mai le folosesc pe la 7-8, da s-a rezolvat problema, baraitu ala a disparut din senin, acu merg bine, multumesc pentru raspunsuri!

7 răspunsuri:
| coztel5437 a răspuns:

Nu-i nimic, ignora

| valy_9268 a răspuns (pentru coztel5437):

As vrea sa ignor, da nu pot ca haraie prea urat, imi face pe creieri, o fi de la filtru sau de la dif? ca la volum crescut haraitul dispare!

| coztel5437 a răspuns:

Poate ii descentrat...

| valy_9268 a răspuns (pentru coztel5437):

Poate, da membrana la difuzoare nu sare nici daca dau bas puternic, doar vibreaza, palpaie usor, nu i vad cauza din ce cauza sa se descentreze!

| coztel5437 a răspuns:

Cu placere

| valy_9268 a răspuns:

As vrea eu sa ignor, dar imi face pe creieri, haraitul, cei de facut? o fi de la filtru? difu o fi bulit? ma gandesc ca nu-i bulit difu, ca la volum crescut merge bine