| PuLs a întrebat:

De la ce varsta pot sa-mi deschid un card bancar si de ce documente am nevoie? Am nevoie pentru comenzi online deci sa fie visa.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la 18 ani poti sa ai un card de debit normal iar de la 14 ani un card de debit tip Junior. Numai bine!

5 răspunsuri:
| Andrei07565486 a răspuns:

De la 14 ani, te duci cu buletinul,

| Estera123 a răspuns:

La BCR se fac carduri de debit junior. Trebuie sa ai 14 ani si buletinul la tine. De la 18 ani, iti poti face un card de debit normal(dupa cum zicea cineva mai sus). Si in cazul in care esti student, iti faci Student Card(la BCR, Raiffaisen), la acest card nu ai atatea comisioane, si ai si Internet Banking(cel putin la BCR sigur are inclus). Bafta!

| ywy97 a răspuns:

Eu mi-am facut la 14 ani la BT...pentru ca BT e singura banca unde ai aceleasi drepturi ca un adult (nimeni altcineva nu iti poate umbla in cont, in afara de tine...nici macar parintii)

| valy_1824 a răspuns:

Da poti sa deschizi de la 14 ani.dar depinde ce cont.sh unde

| iLov3pitik a răspuns:

De la 14 ani