| Seniorithabebi a întrebat:

Deci, mama mea s-a suparat pe o prietena de-a mea si a certato. eu m-am impacat cu ea si ea isi face revelionul si ma invitat la ea iar mama a spus ca ma lasa sa imi fac revelionul cu fete dar nu am intrebat-o daca ma lasa sa mi-a fac cu ea ca ea spune ca nu e serioasa chatterbox ce asi putea sa ii spun ca sa o conving? pls funda la cel mai bun raspuns si ii votez profilu puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| andrub a răspuns:

Pai ai putea sa creezi o situatie in care mama ta va avea nevoie de cineva, iar acel cineva va fi prietena ta.Sau spune-i ca ti-a salvat viata etc. Sper sa tina!
Funda please!

1 răspuns:
| lovem3 a răspuns:

Parere mea ar fi sa discuti cu mama ta sa ii spui unde si cu cine te duci. iar daca fata asta va fi si ea prezenta spune-i NU te feri ca doar e MAMA ta. explica-i ca esti prietena cu ea si chiar daca mama ta crede ca este o fata neserioasa poate a judecat=o gresit da-i sansa sa o mai cunoasca si poate isi va schimba parerea. spune-i ca pareriile si actiuniile tale nu pot fi influentate de aceasta prietena si doar pentru ca iti este prietena si este neserioasa nu inseama ca tu te vei schimba.