| bogdanchicu a întrebat:

Salut, e atat de grav ca azi dupa sala, dupa ce am facut treaba mică, am uitat sa ma spal pe maini, mna, m-am grabithee hee
E atat de rau? Si cum e bine sa procedam in astfel de cazuri?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca nu ai bagat degetele in gura, nas sau la ochi dupa treaba mica nu e problema. Nici penisul nu cred ca l-ai infectat cu germeni de la salawinking
Nu se intampla nimic oricum, avem un sistem imunitar care ne apara de foarte multe bacterii...nu de toate este adevarat, insa aici intram in alte discutii si asa scrie prea mult.
Este bine insa sa ai o igiena corespunzatoare! Sa te speli pe maini mai ales inainte si dupa masa, cand vii din oras, dupa sala etc
Nu stau sa discut absolut toate cazurile cand este necesar a te spala pe maini, pentru ca nu sunt aici sa fac cursuri de igiena.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu in viata ta pana acum te-ai spalat pe mani absolut de fiecare data? Bravo daca da.

| MarianWLF a răspuns:

Sa nu spui la nimeni laughing