| alex2009 a întrebat:

Salut eu sunt o persoana care poarta ochelari de vedere de 17 ani si pe parcursul timpului m-am confrunta cu cateva probleme aburirea ochelarilor si cand ploua picaturile se opresc pe ochelari si ma tot gandesc ce bine era daca existau ochelari cu stergatoare sau dezaburie ma tot gandesc sa fac ceva de genul asta. Voi nu aveti probleme de genul asta? Si ce pare aveti daca ar exista ochelari cu stergatoare si dezaburire? lentilele de contact nu imi plac.

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La Amway exista un spray micut care previne aburirea.

| Bacemi a răspuns:

E foarte buna pielea de caprioara pentru asa ceva. Gasesti si niste servetele speciale pentru asa ceva de dimensiune mai mica si cu o solutie speciala dar nu mai tin minte cum se cheama.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

De ce nu incerci lentilele de contact happy
Am auzit ac nu`s asa scumpe happy
Si poti sa alegi ce culoare vrei uhappy

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Si eu port ochelari de vreo 10 anihee hee si m-am gandit si eu la faza cu stergatoarele...cine stie... poate in viitorul apropiat vor exista si ochelari cu stergatoare big grin.Pana atunci ramanem pe stil vechihee hee
Chiar e stresant cand intri de la frig la cald sa trebuiasca sa dai mereu ochelarii jos.
Nu ar strica nici niste umbrelute pentru ochelari cand ploua big grin

| tewutu a răspuns:

Exista spray-uri pentru lentile care previn aburirea ochelarilor. Ar fi mai bine sa te interesezi la o clinica de oftalmologie poate primesi un raspuns care sa te ajute. Oricum cel mai bun remediu sunt lentilele de contact.

| ~kostynela~ a răspuns:

Cea mai buna solutie sunt lentilelewinking
si nu's asa de complicatehappy
succes

| Andrei_6051 a răspuns:

Toata lumea are probleme de genul asta. dar eu iti recomand sa vezi ce te va ajuta sa vezi clar fara ochelari in mod natural : http://www.renuntalaochelari.com...

| beny a răspuns:

Uita-te cum sta treaba daca chiar ai o mare problema cu asceasta stai adica iai deoparte pe parintii tai daca este posibil sa te duca in germania austria sau tari mai dezvoltate ca romania in orice caz exista operatie cu laser care iti reface ochii posibil sa fi vazut ii 500 de euro pentru un ochi si la varsta ta merita deoarece e frumos sa te bucuri de viata eu iti doresc numai bine si traieste la maxim big grin