| kyjonopsy a întrebat:

Daca ati fi in locul unei persoane cu probleme de vedere si ar trebui sa purtati ochelari si ati avea posibilitatea sa va luati lentile de contact ati alege ochelarii sau lentilele de contact?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ochelari.Lentilele sunt mai scumpe.

| kyjonopsy explică (pentru darrio2007):

Dar in cazul in care chiar poti sa-ti iei lentile.ce ai lua?

| ÐÿÅ a răspuns:

Depinde cum imi sta cu ochelarii care ii aleg!

| Afãrinツ a răspuns:

Ochelari straight face Eu deja port ochelari. Sunt cu rama rosie dar imi sta binisor cu ei. Am auzit ca lentilele de contact se baga usor in ochi, dar de scos e alta treaba. Trebuie sa iti bagi degetul in ochi, ceea ce pentru mine nu-i foarte convenabil. Clar ochelari.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Lentilele de contact implica multa atentie si prezinta permanent riscul unei infectii.Intr-o zona cu praf, efectul lentilelor de contact asupra globului ocular sunt aceleas cu ale unei pietre de polizor. Avand in vedere importanta ochilor, prefer ochelarii.

| AndreeaaD a răspuns:

Eu mi-as lua si una si alta.
Daca nu mi-ar sta bine cu ochelarii, i-as purta numai in casa iar in restul timpului mi-as pune lentilele.
Daca mi-ar sta bine, i-as purta fara probleme insa sunt momente cand ochelarii nu dau bine..presupun ca esti fatahee hee; daca eu as merge la o petrecere imbracata in rochie sau fusta ar veni ca naiba cu ochelari.

| Johnny97 a răspuns:

Eu chiar daca nu am probleme cu vederea as alege ochelariibig grin