| MarianDeluise a întrebat:

Salut
In vara dau examenul de capacitate si as vrea sa stiu cum pot sa ma pregatesc moral si psihic pentru el thinking laughing.
Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Krystina0xd a răspuns:

Si eu am examenul de capacitate anul acesta! laughing Sa stii ca max72 are dreptate in legatura cu meditatiile, exact la fel fac si eu si este suficient, in cazul in care ai si tu cateva cunostinte laughing. Pai eu cred ca ar trebui sa gandesti pozitiv, avand in vedere faptul ca media este de 75 %, asta insemnand ca mediile generale vor scadea... Daca esti un baiat bun, este in avantajul tau acest lucru. Mai multe sanse pentru tine sa intri la liceul dorit. De asemenea, "porcul nu se ingraja in Ajun", asa ca nu mai poti recupera mare lucru acum. Oricum, incearca sa mai rezisti presiunii laughing si sa te distrezi la banchet. In ultima saptamana nu te atinge de carti laughing, vei avea capul vraiste. Mult succes!

2 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Dormi, dormi şi (iar) dormi.

| max72 a răspuns:

Pai eu am dat anul trecut examenul de capacitate si l-am luat cu brio. Daca ai invatat, o să ti se pară chiar banal. Pentru a te pregati destul pentru. Examen nu iţi trebuie decat 4 ore de meditaţii pe săptămână( 2 română 2 mate) si câte o culegere la mate si română cu teste gen examen si să exersezi zilnic. Nu uita: inainte de examen cu o zi sau 2 nu mai deschide cărtile cu pricina că mai rău faci!
Cam atât... Fundă?