| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni! Este cineva aici care se pricepe la arme? M-ar interesa sa imi fac un permis de colectionar de arme( nu acum ) pentru imi achizitiona o copie semiautomata dupa ak47 facuta la cugir:wum, wasr.Cam toate sunt la fel oricum.Si am cateva intrebari:
se mai fabrica in Romania? mai sunt pe stoc in magazinele de arme?
Cat costa? de exemplu am vazut pe cineva care vindea un Wum cu 1500 de euro si mi se pare o suma foarte mare, mai ales cand stii ca in America se vand cu 300 de dolari, ca sa nu mai vorbim de cat de usor o iei(dar nu comparam legile de aici cu cele de acolo).
Cat costa gloantele de calibru 7, 62x39?
As ruga foarte foarte mult sa imi raspunda doar un binevoitor care sa stie raspunsurile la intrebarile mele.Adica daca ai o parere care nu ma ajuta cu nimic nu o posta pentru ca topicul meu sa fie vizibil o perioada pana cand ma ajuta cineva.Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Http://www.anca.com.ro/? p=9

Ia legatura cu Asociaţia Naţională a Deţinătorilor de Arme

| Marinush123456789 a răspuns:

Am citit acel articol.Doar dar stiu ca o poti lua arma fara sa ti-o mutileze sa iti ia mecanismu de tragere sa iti gaureasca teava sau eu stiu.Sunt oameni in Romania care detin Wum-uri am vazut si videoclipuri pe internet si oameni care vand pe diferite site-uri dar din pacate nu raspund la alte mesaje decat cele referitoare la arma lor strict, nu prea vor sa ajute.Astept mai multe raspunsuri Multumesc!

| baal24 a răspuns:

Si eu sunt interesat de acest subiect, sunt tare curios ce raspunsuri primesti.