| djfreesh a întrebat:

Salut,stiti cumva,pentru probele orale de la examenul de bacalaureat,se ofera certificate,diplome ceva? si daca da, folosesc la ceva?

5 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Daca n-ai bacul, nici vanzatoare la chiosc nu poti sa te angajezi.

| djfreesh explică (pentru Alcyon):

Nu-i adevarat asta, sunt ff multe joburi care cer doar studii medi

| Alcyon a răspuns:

Fara bac e rau de tot. Stiu asta de la cineva care nu si-a mai terminat liceul, c-a ramas gravida si foarte greu s-a descurcat. Nu vroiau s-o angajeze nici vanzatoare.

| djfreesh explică (pentru Alcyon):

Pai nu l-a terminat, inseamna ca nu avea studiile medii finalizate, probabil de aia nu a acceptat-o!

| Alcyon a răspuns:

Mai, tu faci cum crezi dar eu iti spun care-i realitatea. Cu somajul asta, pretentiile angajatorilor au crescut foarte mult. E bataie pe locurile de munca.