| Cristi7Cristinel a întrebat:

Acum cateva zile mi-a aparut un folder cu numele : c4001768d1437afa2f7d561917 (si are un lacat langa folder) in partitia D.
Si nu pot sa il sterg, si nici nu stiu de la ce e sad
Cum il pot sterge sau ce trebuie sa fac cu el?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

E un folder protejat. Dă clic dreapta pe el și încearcă să-l "desprotejezi". Poate e ceva important, poate are legătură cu Nero.

Informații utile :
Astfel de fișiere se fac automat în C (Temporary Files). Calculatorul le folosește temporar, dar nu le șterge. Odată mie mi s-au adunat 8 GB. Iată cum le ștergi : Start - Accesories - System Tools - Disk CleanUp. Alege mai întâi "C". După ce va scana îți va apărea o listă. Poți bifa și șterge tot. După aceea fă la fel și cu "D".
Intră iar în All Programa, în Sistem Tools și intră pe Disk Defragment. Scanează toate partițiile pe care le ai (adică C D E sau ce ai pe listă). După scanare îți va zice cât % e fragmentat (adică e stricat hardul...) iar dacă e minim 10% defragmentează acea partiție (pe Windows 7 poți defragmenta și D și C deodată).
După ce va termina vei avea mai mult spațiu și îți va merge mai bine.

1 răspuns:
| IceVirus a răspuns:

Hm... Este in disk C: (asta e clar). Nu, unde dintre metode ar fi: Reintaleaza Windows-ul. Nu e prea bine sa-l stergi. Nu stiu exact ce este in el, deci nu-ti pot da un sfat. Deci, add skype: gamer.sandu ( sa putem vorbii)