| IneedTPU a întrebat:

Am internet de la romtelecom dar este cam slab. Vreau sa activez alta extraoptiune cu mb mai multi, am gasit una la ei pe site, dar cum o activez? Trebuie sa sun la ei? Si daca sunt ce sa le spun? FundaVOT!

4 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Sal uite ce te-ar putea ajuta!
http://www.ziddu.com/download/3879889/dotnetfx1.1.exe.html

bafta!

| cine1cine a răspuns:

Da ce internet e mă de zici că ai net slab? Tu ai internet cu 1 mb pe secundă, cea ce este super sufficient! Dacă zici că ai net slab, vezi să nu fie de la router, probabil că-ți mai fură și alții internet de la wirlles. Stai calm că am și eu router din acela alb de la ei și știu despre ce e vorba! Si daca chiar vrei mai mult net, poti merge la romtelecom si sa vorbesti acolo cu cineva draguț care te poate ajuta.

| IneedTPU explică (pentru cine1cine):

BRO,nu fura nimeni, am 2mb/s si trage cu 200kb/s.Am prieteni care au net foarte mare si merge bine tot pe router...Deaia vreau si eu alta extraoptiune

| cine1cine a răspuns (pentru IneedTPU):

BRO, tu cred că ești puțin cam dus cu capu. Tu știi ce inseamnă 2 mb pe secundă? Adica ai un net super bun. Dacă tu ai obțiunea asta inseamnă că ai cel mai tare net, de exemplu un film de un giga il tragi cam in 4 minute. Deci ai un net super tare. Faza e că tot tu spui la urmă că tragi cu 200 kb pe secundă, deci dacă stau eu bine și mă găndesc, la tine este problemă gravă, căci a avea 2 mb pe secundă dar să tragi cu 200 kb mi se pare o mare problemă pe care o poți rezolva unde ai tu netul! Și eu am net tot de la romtelecom, și am 1 mb pe secundă, și pot să spun că imi zboară netul și plătesc și 25 de lei pe lună comparativ cu rds unde plăteam 40 de ron și nici măcar nu aveam router! Am mers pe obțiunea de un mega pe secundă, fiindcă nici nu am nevoie de mai mult. Dacă imi iau un film de pe net, pot astepta incă 10 minute in plus ca doar nu mor acuma daca mai astept inca 10 minute in plus. Baftă!