| lkjhgfdsa12345678 a întrebat:

am o intrebare.
Ce face un ucenic si un muncitor calificat ca instalator electrice?
Vreau multe detalii multumesc.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Muncitorul calificat face lucrarile electrice, iar ucenicul ii da sculele la mana.

| lkjhgfdsa12345678 explică (pentru Violleta2022):

Dar ce se da la 23 de ani in acest domeniu calificarea sau ce?

| Violleta2022 a răspuns (pentru lkjhgfdsa12345678):

Nu are importanta varsta cand te califici ca electrician, in principiu dupa o profesionala sau postliceala, cand ai lucrat ca ucenic si ai terminat stagiul, esti promovat ca electrician calificat. La momentul ala, poti sa ai 20 de ani sau chiar 40, depinde cand te apuci de scoala postliceala si daca ai lucrat in domeniu in acest timp.

| lkjhgfdsa12345678 explică (pentru Violleta2022):

E o munca grea dau usoara?

| Violleta2022 a răspuns (pentru lkjhgfdsa12345678):

Este o munca usoara!
O faci fluierand!

| lkjhgfdsa12345678 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru răspuns.