| Ch3ls3a91 a întrebat:

Am o întrebare urgenta, mi-am făcut check in la o companie și duminica ar trebui sa am zborul Eindhoven Iași. Problema este ca am scris doar un prenume din cele 2. Oare o sa reușesc sa trec cu bine? A mcitit pe net câteva cazuri și au zis ca au trecut fără probleme. FUNDĂ!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E ok, nu te panica. Eu nu trec niciodată al doilea prenume și nu m-a oprit nimeni să urc în avion.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele de familie e primordial să fie trecut în orice act, urmat după aceea de un prenume. Al doilea prenume o opţional.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă scrie că au trecut înseamnă că o să treci si tu, până la urmă nu tot același nume îl ai?