| BlueLine a întrebat:

Am o problema cu placa de sunet. Cand instalez driverul audio la o anumita parte a instalarii se restarteaza pc. ul. Am pus windows 7 si tot nu merge si nu stiu exact problema ori s-a ars ori nu e ceva in regula. Astept raspunsuri happy

Răspuns Câştigător
| seen a răspuns:

Poate fi din cauza pinilor de pe placa de sunet (piciorusele placi de sunet arse cateva sau trebuie umezite intre punesterse cu un servetel ( uscat)si montat pe placa de baza ) daca e placa externa e arsa direct pentru ca se poate conectadoar prin usb

| seen a răspuns (pentru seen):

Umezite intre buze si sterse cu un servetel

| georgian95 a răspuns (pentru seen):

si eu am aceeasi problema numai ca eu am placa de sunet icorporata ce pot face in aces caz?

8 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Problema poate fi de la drivaru de sunet nu este compatibil. sau placa da de sunet nu intra bine pe slot. inainte de a o monta curata slotu cu o periuta de dinti imbibata in acetona dar nu acetoana decare isi da femeile pe unghii, acetona speciala

| DoRu a răspuns:

Este arsa placa auditiva. Tre sa iti cumperi alta.

| seen a răspuns:

Pini ai vezi cand desprinzi placa de sunet de hotspotul incastrat in placa de baza (auri arata ca pini unei cartele sim-doar ca sunt drepti nu in format cub)

| BlueLine explică:

Ok oricum asta aveam de gand ca am nevoie de una mai buna. dar mai vreau raspunsuri poate totusi e ceva care nu e pus in ordine ca am avut probleme cu pc.ul si trebuia sa-l desfac bucati happy si de asta prefer sa stiu mai exact

| BlueLine explică:

Nu e de la driver.placa de sunet este arsa si mi-am comandat una externa sa nu-mi mai bat capul cu ea oricum mersi de sfaturi poate ma vor ajuta pe viitor happy Bafta

| Sufitze_Fitze_1991 a răspuns:

Am si eu aceiasi problema am instalat windosul xp sp3 si imi arata ca am tot instalat dar nu s aude nu apare nici sa dau volum nu nimic cei fac placa audio pe placa